Zažívame to denne. Stoly, pri ktorých sa deje celý život. Raňajky, obedy, večere, neskoré príchody, skoré rána, prázdne taniere, nedopitá káva. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko o nás hovoria? Sú to prchavé OKAMIHY, ktoré na svojej najnovšej výstave zhmotňuje košický výtvarník Jonsy Gáll. Jeho už devätnástu autorskú výstavu nájdete od stredy 6. mája v unikátnych priestoroch Starej ortodoxnej synagógy na Zvonárskej v Košiciach.
Kurátorom výstavy je Helmut Bistika.
„Keď odchádzame, všímam si, čo ostalo na stole. Poháre, taniere, šálka, nedopitá káva, fľak na obruse. Čo všetko sa deje pri stole. Intimita našich tajomstiev, túžob, snov a chutí,” konštatuje J. Gáll. Jedinečný zážitok vernisáže, ktorá sa začína o 17.30 hod., umocní popredný violista Peter Zwiebel a jeho hudobné umenie.
Jonsy Gáll (1987) je košický výtvarník, ktorý sa vo svojej umeleckej činnosti venuje grafike, kresbe, spracovaniu dreva, a predovšetkým maľbe. Na svojej aktuálnej výstave, ktorá nesie názov OKAMIHY, predstavuje kolekciu prevažne veľkoformátových malieb – zátiší, v ktorých odzrkadľuje výtvarné úsilie upriamiť pozornosť (svoju aj divácku) na každodenné, prchavé okamihy života.















Pridajte komentár