Slávnostné otvorenie sezóny Detskej železnice Košice sa v spolupráci s mestom Košice v rámci osláv Dňa mesta Košice uskutoční už túto nedeľu, 26. apríla. Program štartuje o 9:00 hod. a jeho súčasťou bude napríklad aj prepadnutie vlaku.
Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na jazdy s parnou lokomotívou Katka U36 003 alebo Krutwig U29 101, jazdy s motorovými rušňami Janka, Danka, Vlasta, Anička a ďalšie historické otvorené aj zatvorené vozne. Prepad vlaku je naplánovaný členmi Western clubu Košice na 9:15, 10:45 a 12:15 hod.
Bonusom budú historické električky T1 a T2, ktoré budú premávať bezplatne na trase linky 2 (Staničné námestie – Havlíčkova). Autobusová linka 14 bude posilnená vypravením veľkokapacitných autobusov.
Na prítomných čaká balónová výzdoba, cirkus Mavakanza, cyklodreziny, kyvadlová drezina aj statické exponáty banských vozíkov na Alpinke.

















Pridajte komentár