Spoločnosť AGEL pokračuje v podpore mladých talentov, ktorí sa rozhodli venovať sa v budúcnosti zdravotníctvu. Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL prostredníctvom štipendijného programu ponúka študentom lekárskych aj nelekárskych odborov finančnú pomoc, odbornú prax a perspektívu stabilného zamestnania v zdravotníckych zariadeniach AGEL.
„Našou ambíciou je študentom už počas štúdia vytvárať zmysluplné podmienky. Vďaka štipendiu získajú nielen finančnú stabilitu, ale aj praktické skúsenosti na špičkových oddeleniach našich nemocníc. Podporovať študentov považujeme za veľmi dôležité, preto sa aj naďalej snažíme pripravovať rôzne programy, ktoré im pomôžu rozvíjať ich zručnosti a získať prax na Slovensku. Týmto spôsobom chceme zabezpečiť, aby študenti po ukončení štúdia zostali doma, aby sa mohli realizovať, a prispeli tak k zlepšeniu slovenského zdravotníctva,“ uviedol Andrej Kováč, riaditeľ Vzdelávacieho, vedeckého a výskumného inštitútu AGEL.

Štipendium sa týka lekárskych aj nelekárskych odborov. Výška štipendia vo výške 300 Eur mesačne je určená pre študentov 3. a 4. ročníka stredných zdravotníckych škôl v odbore praktická sestra – asistent, ako aj pre študentov bakalárskeho štúdia v odboroch ošetrovateľstvo, pôrodná asistencia, urgentná zdravotná starostlivosť, rádiologická technika a fyzioterapia. Program je dostupný aj pre študentov vyššieho odborného štúdia v odbore diplomovaná všeobecná sestra, diplomovaný rádiologický asistent a diplomovaný fyzioterapeut. Čo sa týka študentov medicíny, výška mesačného štipendia sa odvíja tiež od študijného odboru a aj ročníka štúdia, ktorý študent aktuálne navštevuje. Napríklad študentom 6. ročníka všeobecného alebo zubného lekárstva AGEL ponúka až 350 Eur mesačne.

Podmienky
Podmienkou získania štipendia je absolvovanie minimálne dvojtýždňovej odbornej praxe v zdravotníckom zariadení AGEL počas akademického a školského roka a uzatvorenie pracovnej zmluvy po skončení štúdia na obdobie rovnajúce sa čerpaniu štipendia. Dobrou správou pre študentov je, že štipendium je vyplácané aj počas prázdnin.
O tom, aký význam má tento program pre študentov, hovorí aj Jozef Lovász, študent medicíny a štipendista, ktorý pôsobí v Nemocnici AGEL Košice-Šaca na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie:
„Motivovalo ma spojenie možnosti odborne rásť na špičkovej klinike s výborným kolektívom a zároveň získať podporu v štúdiu. Štipendium mi umožnilo prehĺbiť vzťah ku klinike, kde by som chcel po škole pracovať. Poskytuje mi finančnú stabilitu, vďaka ktorej sa môžem naplno sústrediť na štúdium a prax. Zároveň ma motivuje neustále sa zlepšovať a budovať si miesto v tíme odborníkov.“
Podľa neho je najväčším prínosom programu prepojenie štúdia s praxou priamo na klinike, kde sa mladý lekár môže učiť od skúsených kolegov. „Program podporuje stabilitu a vytvára motivujúce prostredie pre osobný aj profesionálny rast,“ dodáva.















Pridajte komentár