Zdravotnícka sieť AGEL sa dohodla so spoločnosťou Penta Hospitals Slovensko na prevzatí Železničnej nemocnice v Košiciach. Celý proces ešte podlieha schváleniu Protimonopolného úradu SR, pričom dokončenie prevodu sa očakáva v priebehu roka 2025. Obe strany sa dohodli nezverejniť hodnotu transakcie.
„Sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť na prevzatí Železničnej nemocnice v Košiciach, ktorá sa tak stane súčasťou našej stabilnej a úspešnej siete zdravotníckych zariadení. Naším cieľom je pokračovať v poskytovaní kvalitnej zdravotnej starostlivosti. Investovať do modernizácie nemocnice a vytvoriť optimálne podmienky pre pacientov aj zamestnancov. Veríme, že naše skúsenosti a odborné zázemie prispejú k ďalšiemu rozvoju tejto nemocnice a jej služieb pre obyvateľov Košíc a širšieho regiónu,“ uviedol Michal Pišoja, predseda predstavenstva AGEL Slovensko.
AGEL dlhodobo rozširuje svoju sieť zdravotníckych zariadení na Slovensku s dôrazom na kvalitu, inovácie a bezpečnosť pacientov.
„V Košiciach-Šaci už dlhodobo prevádzkujeme veľmi úspešnú nemocnicu a špičkové kardiocentrum, ktoré sa v rebríčkoch spokojnosti pacientov aj odborných hodnoteniach pravidelne umiestňujú na popredných miestach. Prevzatím Železničnej nemocnice v Košiciach plánujeme posilniť dostupnosť zdravotnej starostlivosti a jej skvalitnenie v regióne a vytvoriť podmienky pre ďalší odborný rozvoj nemocnice a jej zamestnancov,“ dodal Michal Pišoja.















Pridajte komentár