„Ešte minulý týždeň sme zaznamenávali meškania liniek zhruba šesť až osem minút, aktuálne je to maximálne minúta a pol. Je to pre nás veľmi dôležité zrýchlenie a skvalitnenie prepravného času. Sme spokojní a v menej vodičov a cestujúcich sme za to veľmi vďační,“ doplnil poverený generálny riaditeľ Dopravného podniku mesta Košice Roman Danko. Predĺžením zeleného signálu nedošlo k narušeniu intervalov pre električky a naďalej je na Slaneckej ceste zabezpečená aj obojsmerná líniová koordinácia – tzv. zelená vlna.
Myslelo sa aj na poobedňajšiu špičku v opačnom smere
V poobedňajších hodinách stoja v dopravnej zápche vodiči v opačnom smere z Košíc do Krásnej. Kolóny sa vytvárajú v smere zo zjazdu z Nižných Kapustníkov na Slaneckú cestu najmä v čase medzi 15. a 16. hodinou.
Na základe vykonaného monitoringu mesto testuje upravený signálny program na križovatke na Textilnej ulici pre poobedňajšiu špičku s predĺženým intervalom pre zelený signál v priamom smere do Krásnej z pôvodných 30 sekúnd na 45 sekúnd. Program je nastavený v čase od 15.00 do 17.30 hod.















Pridajte komentár