EASTMAG
Polievka sv. Alžbety
Zdroj: mesto Košice

Polievka sv. Alžbety každoročne pomáha núdznym. Príďte ju v piatok ochutnať a pomôžte

Mesto Košice aj tento rok pripravuje dobrovoľnú zbierku Polievka svätej Alžbety. Podujatie, ktoré je súčasťou 34. ročníka Festival sakrálneho umenia 2024, sa uskutoční v piatok 15. novembra od 13.00 hodiny pred Dómom sv. Alžbety na Alžbetinej ulici.

Výťažok z predaja chutnej šošovicovej polievky poslúži na pomoc ľuďom v rôznych ťažkých životných situáciách prostredníctvom organizácií Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar a Nadácia DEDO, ktorá pomáha ľuďom bez domova.

Prihláste sa do newslettra
Každý týždeň tipy na články, pozvánky na akcie a súťaže.

Akcia je inšpirovaná životom patrónky mesta Košice

Dobročinné posolstvo, ktoré sa medzi obyvateľmi snaží mesto šíriť, podporia aj poslanci mestského zastupiteľstva, zamestnanci Magistrátu mesta Košice aj mestských podnikov a inštitúcií.

“Polievku svätej Alžbety tento rok pripraví Konrad Schönfeld a do jej prípravy sa zapojí aj vedenie mesta. Táto charitatívna akcia je inšpirovaná životom svätej Alžbety Uhorskej, patrónky nášho mesta, ktorá sa celý život venovala pomoci chudobným a trpiacim. Podujatie má za cieľ pripomenúť si jej odkaz a zároveň podporiť tých, ktorí to najviac potrebujú,” informuje mesto Košice na svojom FB profile.

Polievka svätej Alžbety je príležitosťou pre všetkých, aby sme prejavili svoju solidaritu s tými, ktorí to najviac potrebujú.

REKLAMA

Pridajte komentár