Mesto Košice oznamuje, že z dôvodu konania víkendových majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike v disciplínach cross-country short-track a cross-country olympic došlo k uzavretiu parkovísk pri hoteli Bankov a na Hornom Bankove.
Zároveň pri odbočke cesty medzi Dolným a Horným Bankovom v smere na Alpinku dočasne vzniklo ďalšie parkovisko. Všetky tieto miesta slúžia na zabezpečenie parkovania účastníkov majstrovstiev Slovenska a ich tímov.

Zdroj: archív mesta Košice
Automobily nechajte v meste a využite MHD
Pri vjazde do týchto parkovacích lokalít sú osadené dopravné značky Zákaz zastavenia s dodatkovou tabuľou vyhradené parkovanie. Príslušníci Mestskej polície budú spolu s organizátormi na parkoviská vpúšťať len vozidlá účastníkov slovenského šampionátu alebo ich doprovodných tímov.
Vzhľadom na to odporúčame, aby fanúšikovia horskej cyklistiky, ktorí chcú vidieť súťažiť napríklad aj Petra Sagana, nechali svoje vozidlá zaparkované v Čermeľskom údolí a ďalej využili spoje MHD linky č.14 MHD. Toto odporúčanie platí aj pre ďalších motorizovaných záujemcov, ktorí cez víkend budú chcieť ísť na Bankov napr. v rámci turistických alebo iných aktivít. Uzávierka parkovísk pre verejnosť potrvá do nedeľňajšieho večera.















Pridajte komentár