V Košiciach sa uskutočnilo prvé pracovné stretnutie organizátorov blížiacich sa majstrovstiev Európy vo futbale hráčov do 21 rokov, ktoré sa na budúci rok uskutočnia v ôsmich slovenských mestách.
Zástupcovia mesta Prešov a mesta Košice spolu so zástupcami ďalších subjektov sa koncom uplynulého týždňa stretli so zástupcami Organizačného výboru pre majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 21 rokov. Pracovné stretnutie bolo prvým zo série rokovaní, ktoré majú odštartovať intenzívnejšiu prípravu šampionátu v podmienkach hostiteľských miest.
„Partnerstvo a spolupráca s hostiteľský mestami je kľúčovým faktorom pre vytvorenie jedinečnej atmosféry a teda aj pre celkovú úspešnosť podujatia,” uviedol generálny sekretár SFZ Peter Palenčík.

Šampionát je najväčším podujatím, aké môže Slovensko organizovať
Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 21 rokov sa na Slovensku budú konať od 11. do 28. júna 2025 v mestách Bratislava, Trnava, Nitra, Dunajská Streda, Trenčín, Žilina, Prešov, Košice. Na šampionáte si zahrá 16 tímov, pričom celkovo odohrajú 31 zápasov. Ide o najväčšie športové podujatie, ktoré môže Slovensko aktuálne hostiť. Organizátori očakávajú, že Slovensko môže pri vypredanej kapacite štadiónov navštíviť v čase šampionátu viac ako 300-tisíc fanúšikov. Istú účasť si zatiaľ z kvalifikácie vybojoval tím Holandska, Slovensko ako hostiteľská krajina bude na šampionáte účinkovať automaticky.
Košická futbalová aréna je od mája pripravená na veľké zápasy
V Košiciach sa bude hrať v novej Košickej futbalovej aréne (KFA) s kapacitou 12 555 divákov, ktorá svoju veľkú premiéru zažila pred takmer vypredanými tribúnami 1. mája 2024 vo finále Slovenského pohára vo futbale, v ktorom MFK Ružomberok porazil Spartak Trnavu. Ešte predtým sa na nedokončenom štadióne odohrali aj zápasy európskych pohárových súťaží.















Pridajte komentár