Prvý let spoločnosti Ryanair na očakávanej linke Košice – Zadar odštartoval z košického letiska v nedeľu 2. júna popoludní, po tom, čo tu premiérovo pristál Airbus320 zo Zadaru. Nová linka bude do 29. septembra premávať dvakrát týždenne – v stredu ráno a v nedeľu popoludní.
Východniari prejavili svoju radosť z nového leteckého spojenia aj tým, že bol let vypredaný, resp. jeho obsadenosť bola 99 percent.
„Je to pre nás ako letisko naozaj úžasná správa, keďže sme sa dlhodobo snažili o to, aby východné Slovensko bolo spojené s Chorvátskom. Po rokoch sa nám podarilo prehovoriť Ryanair a naša radosť je obrovská. Dnes je lietadlo plné, ďakujeme, užívajte si to a zopakujte si výlet aj viackrát. Viete si do Zadaru odskočiť či už na 3-4 dni ako ochutnávku leta alebo na týždeň i viac,” netajil radosť Tomáš Jančuš, člen predstavenstva a zástupca výkonného riaditeľa z Letiska Košice.

Snaha o letecké spojenie s Chorvátskom trvala 7 rokov
Prezradil nám, že trvalo vyše sedem rokov presviedčania a hľadania, kým sa “dielo” podarilo.
„Boli sme dlhodobo presvedčení o tom, že Slováci radi dovolenkujú v Chorvátsku a toto letecké spojenie tu jednoznačne chýba. Ale presvedčiť letecké spoločnosti v konkurencii iných silných európskych metropol bolo náročné. No podarilo sa to a som presvedčený o tom, že Ryanair jednoznačne zbadá, že toto letecké spojenie má svoj zmysel a bude naplnené, pretože už teraz na začiatku júna je lietadlo plné.”
Pevne verí, že práve týmito dvoma spojeniami za týždeň dokážeme, že Slováci vedia aj lietať do Chorvátska, nielen cestovať autom, a že toto spojenie bude trvalé a jeho frekvencia sa bude len a len znásobovať.

Mladá mamička chodievala 26-rokov autom, teraz si užila let
Medzi cestujúcimi prvého letu sme zastihli aj sympatickú mamičku s dvojročnou dcérkou, ktorá sa už nevedela dočkať dovolenky.
„Hneď som vedela, že toto letecké spojenie využijem. Čakali sme na túto možnosť už ako na soľ. Sme naozaj veľmi radi, že sa to spustilo. Letíme na 10 dní na ostrov Pag. Manžel ostal doma. Tešíme sa na slnko, na more. Počasie by malo byť v pohode. 26 rokov chodievame pravidelne na to isté miesto – od mojich piatich rokov. Vždy sme chodili autom, tak sa teraz tešíme, že to bude šup-šup,” prezradila nám.

Veľvyslanec Chorvátska v SR to vníma ako win-win situáciu
Svoju radosť netajil ani Aleksandar Heina, veľvyslanec Chorvátska v SR.

















Pridajte komentár