Nárast kybernetických incidentov považujú slovenské už a české firmy za vážnejšie riziko ako sú legislatívne zmeny, regulácia, alebo nástup automatizácie a robotizácie.
Slovenské a české firmy považujú v roku 2021 za aktuálne viaceré kybernetické hrozby – od malvéru, cez výpadky služieb, až po úniky či narušenia dát. Najviac sa však obávajú phishingu a ransomvéru. Vyplýva to z prieskumu, ktorý na vzorke 117 respondentov pripravili spoločnosti Flowmon Networks, Synapsa Networks, QuBit Security a SecTec.
3 najväčšie podnikateľské hrozby
Prieskum tiež poukázal na to, že nárast kybernetických incidentov vnímajú firmy ako najväčšie riziko pre svoju budúcu prosperitu – väčšie ako sú napríklad zmeny v legislatíve či nové regulácie, alebo nástup automatizácie a robotizácie.

Obavy slovenských a českých firiem korešpondujú s názormi podnikov vo svete, ktoré odzrkadľuje globálna štúdia Allianz Risk Barometer 2021. Podľa nej patria kybernetické hrozby k trom najväčším podnikateľským rizikám, ktorých sa firmy po celom svete tento rok obávajú najviac.
„Digitalizácia a zmena návykov, ktoré pandémia priniesla, vytvorila pre hackerov a kybernetických podvodníkov úrodnú živnú pôdu. Pri vydieraní svojich obetí sú mimoriadne sofistikovaní a zákerní. Kombinujú napríklad viaceré techniky útokov, aby bolo vydieranie čo najefektívnejšie a aby napadnutej organizácii nezostalo nič iné, ako zaplatiť,“ hovorí Roman Čupka, hlavný konzultant spoločnosti Flowmon Networks.














Pridajte komentár